Kolejne oszustwo metodą ” na policjanta” w Poznaniu.

  Do zdarzenia doszło 23 stycznia br. około godziny 10:30 . Metoda działania oszusta była podobna jak innych przypadkach.

Do jednej z mieszkanek poznańskiego Nowego Miasta zatelefonował mężczyzna, który w rozmowie podawał się za funkcjonariusza CBŚP Roberta Prusa. Przekonywał swoją rozmówczynię, że pieniądze które posiada w banku są zagrożone i powinny jak najszybciej trafić do policyjnego depozytu. Dla potwierdzenia swojej wersji nakazał seniorce, bez odkładania słuchawki, wybrać na klawiaturze telefonu numer 112. Kobieta postąpiła tak jak jej nakazano. W słuchawce usłyszała głos innego mężczyzny, który przedstawił się jako policjant Marek Mazur i potwierdził wersję rzekomo zagrożonych pieniędzy w banku.

Seniorka przekonana, że nawiązała współpracę z policjantami podała oszustom swój numer komórkowy, na który dalej dostawała kolejne instrukcje. Po dojechaniu do banku na Starym Mieście wypłaciła gotówkę po czym osobiście ją przekazała oszustowi. Po wszystkim poszkodowana zaniepokojona, że mogła paść ofiarą oszustwa o zdarzeniu poinformowała Policję.

ul. Paderewskiego – zdjęcie z monitoringu miejskiego

Osoby znające tożsamość mężczyzny prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto, osobiście przy ul. Śniadeckich 27 lub telefonicznie pod całodobowym nr telefonu 61 84 121 11/12 lub nr alarmowym 997.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl