Zostań wakacyjnym odkrywcą-zdobywcą

Można poznać Poznańską Palmiarnię, jej tajemnice i dowiedzieć się sporo o rosnących tam roślinach a zarazem w towarzystwie całej rodziny, miło spędzić wolny czas. Gra „Odkrywca Zdobywca” ma coraz więcej fanów. 

W grę zagrać mogą całe rodziny. Wystarczy przyjść do Palmiarni o godzinie 10:00, wziąć od organizatorów do ręki specjalną mapę i ruszyć w trasę. Zwiedzając poszczególne miejsce na mapie można poczuć się jak prawdziwy odkrywca. Jak mówią organizatorzy gry – celem jest wprowadzenie uczestnika zabawy w „nastrój odkrywcy” a tym samym do aktywnego i świadomego zwiedzania punktów turystycznych oraz edukacja dzieci w zakresie przyrodniczym, podróżniczym i poznawczym.

Gra uczy bawiąc. Bo oprócz poznawania ciekawostek poznańskiej palmiarnii, uczestnicy dowiadują się np. jak chronić środowisko, To również doskonały sposób na poznanie ciekawostek dotyczących życia zwierząt, przyrody oraz otaczającego nas świata.

W grze można wziąć udział od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Palmiarni oraz w Arboretum w Kórniku w soboty i w niedzielę od 10:00 do 18:00. W Odkrywcę – Zdobywcę zagrać również w innych miastach w kraju m.in.: Bydgoszczy, Płocku, Toruniu, Chorzowie czy Zamościu.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl