40 nowych motocykli trafi do wielkopolskich policjantów

Dwucylindrowe silniki o mocy 136 koni mechanicznych, podgrzewane siedzenia i oznaczenia, które pozwolą zauważyć pojazd z dużej odległości. Nowe motocykle marki BMW trafią do wielkopolskich policjantów drogówki.

Komenda Główna Policji zakupiła dla policjantów drogówki w całej Polsce zupełnie nowe motocykle. 40 z nich trafi do funkcjonariuszy z Wielkopolski. Maszyny to BMW R 1250 RT. Są specjalnie przygotowane pod wymogi policji – zamiast tylnego siedzenia wyposażone są w kufer zintegrowany z centralą. Napędzane są dwucylindrowym silnikiem o mocy 136 koni mechanicznych. Ich moment obrotowy to 143 Nm.

Wyróżniają się one na tle innych również wyglądem. Są dostosowane do nowych oznakowań. Do standardowych niebieskich barw doszły żółto-zielone pasy fluorescencyjne. Co więcej, wyróżniają je podgrzewane siedzenia i manetki. Motocykle wykorzystują już funkcjonariusze między innymi z komendy w Rzeszowie.

Już dzisiaj kolejni policjanci, tym razem z wielkopolski obiorą nowe maszyny. Przed wyruszeniem na drogi czeka ich jeszcze skonfigurowanie radiostacji.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl