4 medale z kajakarskich mistrzostw świata trafią do Poznania

Tegoroczne mistrzostwa świata w kajakarstwie odbywały się w kanadyjskim Halifax. W polskiej reprezentacji znajdowało się łącznie dziesięcioro zawodników z Poznania. Troje z nich wróci do kraju z medalami.

Dwa złote i dwa srebrne medale wywalczyli wioślarze z poznańskich klubów sportowych, podczas kajakarskich mistrzostw świata w Halifax. Podwójne złoto wywalczyła Karolina Naja z Posnanii Poznań. Oba medale zdobyła startując w zespole z Anną Puławską. Kajakarki w duecie wygrały konkurencje na dystansie 500 metrów. Po drugie złoto sięgnęły w kobiecej czwórce razem z Adrianną Kąkol i Dominiką Putto. Karolina Naja jest również srebrną i brązową medalistką igrzysk olimpijskich z Tokio.

Tytuł wicemistrzowski i srebro przypadło Tomaszowi Barniakowi za udział w męskiej dwójce na dystansie 500 metrów. Drugim kajakarzem srebrnej osady był Wiktor Głazunow. Drugie miejsce wywalczyła również czwórka kobieca na dystansie 500 metrów. W składzie znajdowała się Katarzyna Szperkiewicz z AZS AWF Poznań.

Polska reprezentacja zdobyła łącznie siedem medali, po trzy złote i srebrne oraz jeden brązowy. Dzięki sukcesom kajakarzy nasz kraj zakończył rywalizację na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej za Hiszpanami i Węgrami.