Wielkopolska

39-letni recydywista nie umiał powstrzymać się od kradzieży. Grozi mu wysoka kara więzienia

Gostyńska policja poinformowała o zatrzymaniu 39-letniego recydywisty, który odpowiada za serię włamań do garaży w wielkopolskim Gostyniu. Mężczyzna skoncentrował się głównie na kradzieżach elektronarzędzi i rowerów. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

39-letni recydywista

Listopadem mieszkańców Gostynia wielokrotnie okradano ze sprzętu trzymanego w garażach. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dostali zgłoszenia o kilku przypadkach włamań oraz próbach kradzieży. Łupem sprawcy padły głównie elektronarzędzia i rowery, a łączna wartość strat wyniosła około 3 tysięcy złotych – poinformowała oficer prasowa gostyńskiej policji, podkom. Monika Curyk.

Włamywacz w warunkach recydywy

Pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy przyszła od policjanta dzielnicowego, który rozpoznał 39-letniego mieszkańca dolnośląskiego Głogowa. Recydywista był notowany wcześniej za kradzieże i włamania. Łącznie usłyszał dziesięć zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży – podała Monika Curyk.

Zatrzymany działał w warunkach recydywy, co znacznie zwiększa groźbę kary. Odpowiadać będzie za serię przestępstw, za które grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policja podkreśla, że skuteczność działań była możliwa dzięki współpracy różnych jednostek oraz czujności policjanta dzielnicowego, który zdołał rozpoznać notowanego przestępcę.

Czytaj też: 14-latka zamarzła przed sklepem. Nikt się nie zainteresował

policyjny radiowoz
Źródło: KPP Gostyń.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl