30-metrowa wieża i ścieżka wśród koron drzew w Antoniku!

Antoninek mocno się rozkręca. W tym roku powstanie tam ścieżka w koronach drzew z punktem widokowym a w przyszłym będzie można wejść na 30-metrową wieże widokową.

wieża widokowa

Fot: Urząd Miasta Poznania

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na nowe szlaki turystyczne. Wśród nich jest właśnie trasa w Antoniku.

– Budowa szlaków rekreacyjno-turystycznych na terenie leśnictwa Antoninek jest jedną z największych inwestycji realizowanych przez Zakład Lasów Poznańskich (ZLP). Za sprawą innowacyjnego zagospodarowania ścieżek edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-historycznej chcemy zwiększyć atrakcyjność terenu. Uroczysko Malta, na którym znajduje się inwestycja, ma powierzchnię niemal 143 ha – mówi Łukasz Polakowski z ZLP.

Jednym z najciekawszych rozwiązań będzie ok. 260-metrowa ścieżka w koronach drzew z punktem wypoczynkowo-widokowym, która w najwyższym miejscu wzniesie się 13 metrów ponad ziemię. Znajdzie się ona w dolinie rzeki Szklarki.

Fot: Urząd Miasta Poznania

– Wzorce budowy takiej ścieżki czerpaliśmy z realizacji zagranicznych – takich jak ścieżka w Jańskich Łaźniach w Czechach, a także polskich – takich jak kładka przyrodnicza z Waniewa do Śliwna – wyjaśnia Łukasz Polakowski.

Cała inwestycja w Antoniku będzie gotowa w listopadzie przyszłego roku.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl