15 wodorowych autobusów od Solarisa trafi do Niemiec. „Wypełnią misję neutralności emisji”

Zamówienie zrealizują w 2025 roku. Spółka Solaris Bus & Coach zapewni 15 wodorowych autobusów dla niemieckiego miasta – Gummersbach.

Podpoznańska spółka przyjęła zamówienie niemieckiego przewoźnika Oberbergische Verkehrgesellschaft (OVAG). Kontrakt obejmuje 15 autobusów Solaris Urbino 12 hydrogen z ogniwami paliwowymi o łącznej mocy 70 kW. Autobusy wyposażą w baterie trakcyjne Solaris High Power.

Maszyny będą też posiadać jednostkę napędową pod postacią elektrycznego silnika centralnego o mocy 160 kW. Ogrzewane będą za pomocą pompy ciepła. Jak przekazał Olivier Michard z zarządu firmy Solaris duże zainteresowanie wodorowymi autobusami to potwierdzenie globalnych zmian w miejskiej mobilności. Dodaje, że to inwestycja w „zrównoważony rozwój transportu publicznego”, który jest „jednym z nielicznych obszarów realnie gotowych do wypełnienia misji neutralności emisji”.

Spółka Solaris Bus & Coach otrzymała już wcześniej zamówienia na modele Urbino hydrogen z Kolonii, Essen, Frankfurtu i Gross-Gerau. Podpoznańska spółka lideruje w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań e-mobilności w Europie.

Czytaj też: Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl