14 osób zatrzymanych. Są podejrzane o handel narkotykami

Czternaście osób podejrzanych o handel narkotykami, zatrzymali poznańscy policjanci. Wszyscy podejrzani są o posiadanie, udzielanie, wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To tylko jednak część zarzutów jakie usłyszeli sprawcy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Cała sprawa rozpoczęła się w 2017 roku. tedy w ręce policjantów wpadli ludzie którzy na terenie Piątkowa handlowali narkotykami. Zatrzymano wtedy 10 osób w wieku od 20 do 35 lat.

Jak się okazało dilerzy działali na polecenia swoich „szefów”. To oni zarządzali całym narkotykowym biznesem. Ustalali odbiorców, nadawców, miejsca dystrybucji, odbioru oraz przekazania zakazanych substancji. Dilerzy przewozili towar w plecakach. Poruszali się na rowerach pomiędzy wąskimi, mało uczęszczanymi osiedlowymi uliczkami i dostarczali narkotyki odbiorcom. Środowisko z którego pochodzili było hermetyczne ze względu na to, że mężczyźni znali się jeszcze z lat szkolnych. Ponadto wszyscy mieszkali na terenie Piątkowa. W trakcie realizacji sprawy policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg narkotyków i 1200 tabletek ekstazy.

W końcu w ręce policjantów wpadli ci którzy kierowali grupą dilerów. 4 mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie oraz wprowadzenie do obrotu narkotyków wartych ponad 2 mln złotych. Decyzją sądu z czternastu zatrzymanych, pięciu mężczyzn otrzymało areszt, pięciu dozór policyjny, a wobec pozostałych zastosowano inne środki zapobiegawcze. Policjanci zapewniają, że w tej sprawie będą kolejne zarzuty i kolejne zatrzymania.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl