Nowy mural walczy z nienawiścią

W czasie akcji – Poznań bez nienawiści – powstał nowy mural. Widać go z ulicy Estkowskiego. Mural powstał obok ściany z wierszem Wisławy Szymborskiej.

W ramach akcji Poznań bez nienawiści politycy, urzędnicy, uczniowie i wolontariusze zamalowywali nienawistne hasła na poznańskich murach min na przystanku PST Kurpińskiego. Wśród zamalowanych znalazły się celtyckie krzyże, czy inne faszystowskie symbole. Drugim etapem po zamalowaniu nienawistnych haseł było malowanie murali. Jeden z nich powstał właśnie na ścianie budynku wzdłuż ulicy Estkowskiego.

Mural ten jest opowieścią o zmaganiu się z nienawiścią, z własnym wizerunkiem. tym kim jesteśmy. Choć interpretacje są oczywiście szersze i dowolne. Byle nie – nienawistne.

Grzegorz Myćka jest laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów m.in. Złotego Medalu na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny „Muzeum” w Zielonej Górze czy I. miejsca w Festiwalu Filmów Jednominutowych „Oneminutes” w Gdańsku. Był także uczestnikiem wielu międzynarodowych wystaw m. in. w Boliwii, Katowicach czy na Tajwanie – pisze poznan.pl

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl