12 osób straciło prawo jazdy po poniedziałkowej akcji policji w Poznaniu

Tylko w poniedziałkowy poranek na jednym z wjazdów do Poznania policjanci zatrzymali aż 13 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. 12 z nich po kontroli straciło prawo jazdy. Problem pijanych kierowców wciąż jest w Polsce aktualny. W całym kraju tylko w niedzielę funkcjonariusze zatrzymali 350 kierujących w stanie nietrzeźwości.

(NIE)TRZEŹWY PORANEK

Policjanci poznańskiej drogówki przeprowadzili w poniedziałek kolejną akcji „Trzeźwy Poranek”. Często odbywają się one na przykład na trasach wyjazdowych z mniejszych podpoznańskich miejscowości. Tym razem mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców przy wjeździe do Poznania od ulicy Głogowskiej.

13 ZATRZYMANYCH

Policjanci zatrzymali łącznie aż 13 kierowców, którzy przed wejściem do samochodu spożywali alkohol. Aż 7 z nich było w stanie nietrzeźwości, co oznacza, że mieli ponad pół promila alkoholu we krwi. 6 osób za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

PROBLEM NA POLSKICH DORGACH

Aż 12 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Problem pijanych kierowców wciąż jest w Polsce aktualny. W całym kraju tylko wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 350 kierujących w stanie nietrzeźwości. Tylko w tym miesiącu policjanci złapali 3619 takich osób, a w październiku było ich aż 9316.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl