ZTM znowu zmienia rozkład jazdy tramwajów. Czy tym razem poprawi się komfort podróżnych?

Tramwaje linii nr 98 będą od października dojeżdżać jednym torem do Placu Ratajskiego. Zmieni się również rozkład jazdy linii nr 6 i 13. Tramwaje linii nr 12 dojeżdżać będą do pętli Połabska. Linie nr 8 i 4 zostaną zawieszone.

Już od października mają wejść w życie kolejne zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów. Mają one ułatwić podróżnym, dostanie się do centrum Poznania. Obecnie jest to bardzo mocno utrudnione przez remont torowiska przy Okrąglaku. Od 3 października dojazd do Placu Ratajskiego ma umożliwić linia tramwajowa nr 98.

Linia ta będzie wydłużona o łącznie 4 przystanki. Tramwaj zacznie swoją podróż od przystanku Zawady, a przed Rondem Środka zatrzyma się również na ulicy Podwale. Ponadto, przed końcem trasy zahaczy również o 23 Lutego. Wydłużenie trasy do Placu Ratajskiego było możliwe dzięki otworzeniu jednego toru, na którym pojazdy będą poruszały się w obie strony.

O kolejne 5 przystanków wydłuży się także linia nr 12. Od 1 października tramwaj z przystanku Matyi ruszy dodatkowo w stronę pętli Połabska. Zatrzyma się po drodze na przystankach Pułaskiego, Winogrady, Murawa i Al. Solidarności. Również od 1 października przestanie kursować linia nr 4.

W zamian za linię nr 12, która nie będzie już prowadziła przez Grunwald, od 1 października zwiększy się częstotliwość przejazdów linii nr 6 i 13. “Szóstka” będzie jeździć dwa razy częściej. Co drugi kurs będzie kończyła na pętli Budziszyńska, a nie na Junikowie.

Również od 1 października co 5 minut w dni robocze, w godzinach szczytu komunikacyjnego, kursować będzie tramwaj nr 13. W dni robocze miedzy 19:00 a 20:00 oraz w dni wolne w godzinach od 11:30 do 20:00 “trzynastka” kursować będzie co 10 minut. W związku z większą częstotliwością przejazdów lini 6 i 13 linia nr 8 zostanie zawieszona.

Zmiany zostały również dostosowane do zbliżającej się przebudowy Trasy Kórnickiej.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl