Na Wielkiej Szamie kuchnie z całego świata. Zlot już ten weekend

Holenderski kapsalon, krymskotatarskie pierogi czy prawdziwe węgierskie langosze i kołacze. Takich, ale i bardziej klasycznych smaków będzie można spróbować podczas najbliższej edycji Wielkiej Szamy. Zlot w sobotę i niedzielę.

W tę sobotę od 12:00 do 21:00, a także w niedzielę od 12:00 do 20:00 do Poznania powróci Wielka Szama. Nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ jest to największy zlot foodtruckowy w Wielkopolsce. W tej edycji przy Stadionie Miejskim w Poznaniu zaparkuje 30 restauracji na kółkach.

W stolicy Wielkopolski będzie można spróbować kuchni z całego świata. Między innymi będą to chińskie bułeczki baozi z mięsnym farszem, najpopularniejsze dania kuchni meksykańskiej, czy hiszpańskie pączki. To jednak nie wszystko. Będzie również okazja do spróbowania holenderskiego kapsalonu, krymskotatarskich pierogów czy węgierskich langoszy i kołaczy.

Nie zabraknie jednak również foodtruckowych klasyków. Restauratorzy zaproponują burgery, zapiekanki czy frytki belgijskie. Miłośnicy słodyczy będą mogli wybierać spośród lodów tajskich, donutów czy świeżych owoców w czekoladzie. Pragnienie zaspokoi świeżo wyciskana lemoniada.

Przewidziane są także atrakcje dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchanych zabawkach. Starsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie jedzenia na czas. Dla dorosłych przewidziana jest także strefa piwa regionalnego, gdzie będzie można wziąć udział zawodach beer pongu.

W niedzielę, podczas Wielkiej Szamy na Stadionie Miejskim odbędą się również derby Poznania. Zmierzą się ze sobą Warta i Lech. To wyjątkowe spotkanie w skali kraju, a nawet całej europy. Kibice dwóch klubów z jednego miasta najpierw spotkają się ze sobą na Wielkiej Szamie, a wieczorem będą kibicować swoim ulubieńcom.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl