Zostawisz elektryczną hulajnogę byle gdzie, słono za to zapłacisz

To nie żart. Od 1 kwietnia na terenie Poznania nie będzie można gdziekolwiek pozostawić hulajnóg. Będą obowiązywały specjalne strefy parkowania Hop & Go.

Od początku przyszłego tygodnia użytkownicy hulajnóg muszą liczyć się ze zmianami. Dotychczas hulajnogi stawiane były w przypadkowych miejscach. Parkowane był na chodnikach, przystankach, trawnikach. To się jednak zmieni od 1 kwietnia.

Tylko w punktach Hop & Go

Między 1 lutego a 31 marca obowiązywał tzw. okres przejściowy. W tym czasie operatorzy hulajnóg mieli czas na przystosowanie aplikacji do zmian i poinformowanie o tym swoich klientów. Od 1 kwietnia hulajnogi będą mogły być parkowane wyłącznie w punktach Hop & Go. Jeśli hulajnoga zostanie pozostawiona w innym miejscu, zakończenie wynajmu nie będzie możliwe, a co za tym idzie opłata będzie wciąż naliczała. Nakaz parkowania w punktach Hop & Go będzie obowiązywał na terenie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania i Strefy Płatnego Parkowania.

W pozostałych miejscach parkowanie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Oznacza to, że hulajnogi trzeba parkować jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni i równolegle do niej. Powinno się też uwzględnić nie mniej niż 1,5 m na przejście pieszych.

Czytaj także-Mieli mieć mieszkania w 2023 r., a jeszcze poczekają. „Sytuacja jest bardziej niż dramatyczna” (wpoznaniu.pl)

źródło- zdm

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl