Zostań wolontariuszem. Wychowaj psa

Lubisz zwierzęta, masz trochę wolnego czasu, chcesz pomóc, możesz zostać wolontariuszem który wyszkoli psa który potem będzie przewodnikiem osoby niewidomej. Fundacja Labrador z Poznania szuka właśnie takich osób. Jedna ważna rzecz po 12 miesiącach szkolenia musisz psa oddać. Łzy rozpaczy nic nie dadzą.

Kandydat na wolontariusza powinien mieszkać w Poznaniu, mieć na tle czasu wolnego aby móc opiekować się psem którego należy tak wychowywać aby nie bał się ludzi, otoczenia i był oswojony z ulicznym hałasem. Preferowane są osoby/rodziny posiadające starsze dzieci (powyżej 5 roku życia).

Fundacja przekazuje szczenięta rasy labrador retriever na okres około roku, zapewnia utrzymanie, wyprawkę dla psiaka i opiekę weterynaryjną. Po tym czasie pies rozpoczyna specjalistyczne szkolenie z instruktorem, u którego również zamieszkuje. Wolontariusze to obok instruktorów najważniejsze osoby w procesie szkolenia przyszłego psa – przewodnika  Zainteresowani mogą zgłaszać się poprzez e-mail biuro@fundacja.labrador.pl

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl