Zobacz złotą polską jesień. Najbardziej malownicze miejsca na spacer w Poznaniu

Początek października zaskoczył poznaniaków słoneczną pogodą, która sprawiła, że mieszańcy chętnie korzystają ze spacerów po parkach. Sprawdziliśmy, jak jesienią wygląda największy park w stolicy Wielkopolski – Cytadela. Gdzie jeszcze można wybrać się na spacer w Poznaniu?

Cytadela w jesiennej aurze. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

SZCZYT POZNANIA – REZERWAT MORASKO

Jesienią watro odwiedzić Morasko. Na północnym krańcu Poznania rozciąga się ponad pięćdziesięciohektarowy rezerwat krajobrazowo- przyrodniczy, w którym oprócz malowniczego lasu znajdziemy kratery powstałe po upadku meteorytów około pięć tysięcy lat temu. To właśnie na Morasku wznosi się najwyższy punkt Poznania – Moraska Góra. Ze zbocza wzniesienia rozciąga się widok na miasto.

RAJ DLA FOTOGRAFÓW – OGRÓD BOTANICZNY

Położony niedaleko pętli tramwajowej na ogrodach ogród botaniczny Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza to miejsce, które cieszy się dużą popularnością wśród poznańskich fotografów. Rzadkie rośliny pielęgnowane i sadzone przez pracowników zieleńca tworzą barwną mozaikę, która przyciąga też wielu mieszkańców. Park w październiku jest czynny codziennie od godziny 09.00 do 18.00.

OAZA NA ŁAZARZU – PARK WILSONA

Park, który rozciąga się wzdłuż ulicy Matejki na poznańskim Łazarzu znajduje się tam od ponad 100 lat. To pierwszy ogród botaniczny w Poznaniu. Na jego północnym skraju znajduje się palmiarnia, którą mogą odwiedzić miłośnicy wysokich temperatur zmęczeni jesiennym chłodem. Wewnątrz pawilonów, gdzie rosną egzotyczne rośliny utrzymywana jest wysoka temperatura.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl