Zobacz zdjęcia ze spektakularnego otwarcia Betlejem Poznańskiego

Betlejem Poznańskie na Placu Wolności już otwarte! Otwarte będzie aż do 27 grudnia. Na placu czekać będą atrakcje dla dzieci, stoiska z prezentami, czy tradycyjnym już grzanym winem i przekąskami.

W Poznaniu święta rozpoczęły się już dziś
Świąteczne lampki, grzane wino, gorące kakao, smakołyki, karuzela i wiele innych. To wszystko czeka już na poznaniaków od dziś na placu Wolności. O godzinie 18:00 Betlejem Poznańskie zainaugurował prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak. Będzie można je odwiedzać aż do 27 grudnia.

Wielka choinka
Uwagę przykuwa ogromna choinka. Lampki i złota gwiazda kontrastują z charakterystycznym neonem „Wolność”. Ponadto pojawił się już żłobek i chatka z saniami św. Mikołaja. Są też stoiska z świątecznymi potrawami, gorącą czekoladą, grzanym winem, piernikami i upominkami.

Niesamowity występ

O godzinie 18:00 Jacek Jaśkowiak wraz z radnymi i poznańskimi urzędnikami oficjalnie otworzyli Poznańskie Betlejem. Chwilę później, wokół rozświetlonej choinki, wystąpili artyści z Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego, Grupy Akrobatycznej AbstrAct oraz wokalistka Julia Mróz. Niesamowity performance rozświetliły zimne ognie, sztuczny dym i reflektory.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl