Rozbłysnęła choinka! Ruszyło poznańskie Betlejem

Już dziś od 11:00 pierwsi goście mogli odwiedzać Betlejem Poznańskie na placu Wolności. O godzinie 18:00 otworzył je prezydent Jacek Jaśkowiak. Jutro natomiast inauguracja Świątecznego Jarmarku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W Poznaniu święta rozpoczęły się już dziś 

Świąteczne lampki, grzane wino, gorące kakao, smakołyki, karuzela i wiele innych. To wszystko czeka już na poznaniaków od dziś na placu Wolności. O godzinie 18:00 Jacek Jaśkowiak wraz z radnymi i poznańskimi urzędnikami oficjalnie otworzyli Poznańskie Betlejem. Chwilę później, wokół rozświetlonej choinki, wystąpili artyści z Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego, Grupy Akrobatycznej AbstrAct oraz wokalistka Julia Mróz. Niesamowity performance rozświetliły zimne ognie, sztuczny dym i reflektory.

Wielka choinka

Uwagę przykuwa ogromna choinka. Lampki i złota gwiazda kontrastują z charakterystycznym neonem „Wolność”. Ponadto pojawił się już żłobek i chatka z saniami św. Mikołaja. Są też stoiska z świątecznymi potrawami, gorącą czekoladą, grzanym winem, piernikami i upominkami.

Największy Jarmark w Polsce

W tym roku poznaniacy będą mogli odwiedzić Betlejem Poznańskie w czterech lokalizacjach. Jak co roku stragany ustawione zostały na placu Wolności. Jarmark powróci również na rynek Łazarski, gdzie po raz pierwszy odbył się w ubiegłą zimę. Nowymi lokalizacjami będą plac Kolegiacki przed gmachem urzędu miasta oraz plac Pewuki na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jutro otwarcie Jarmarku Świątecznego na MTP i m.in. koncert Natalii Kukulskiej, ale także wiele innych darmowych atrakcji.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl