Zobacz najpiękniejsze rzeźby lodowe w Poznaniu

Rzeźbiarze z całego świata przyjechali do Poznania, by na żywo tworzyć swoje piękne i wyjątkowe dzieła. W niedzielę wzięli udział w głównym konkursie. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstało 12 niezwykłych rzeźb.

RZEŹBIARZE Z CAŁEGO ŚWIATA

11 grudnia był trzeci, ostatnim dniem Poznań Ich Festiwalu 2022. To największa atrakcja dla miłośników lodowych rzeźb. Artyści i rzemieślnicy z całego przez 8 godzin od 9:00 do 17:00 tworzyli swoje dzieła. Jury wyłoniło 3 najlepsze rzeźby. Za zajęcie najwyższych miejsc czekały nagrody w wysokości kolejno 500, 1000 i 1500 euro. Swój głos miało okazję oddać również 5 losowo wybranych uczestników jarmarku.

Zwycięska rzeźba lodowa przedstawia kameleona. Jej autorzy: Vaclav Lemon i Roman Mikuš otrzymali w nagrodę czek na 1500 euro. Drugie miejsce zajęli Polacy: Michał Mizuła i Damian Wiśniewski, a trzecie – Ross Baisas (Filipiny) i Angelito Baban (USA)

2. DZIEŃ RYWALIZACJI

W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn. W sobotę uczestnicy działali na własną rękę w innych kategoriach. Rywalizacja miała charakter indywidualny. Rzeźbiarze pracowali nad swoimi dziełami już od godziny 16:00. Większość z nich na ukończenie figur potrzebowała ponad dwie godziny. Tematem przewodnim rywalizacji było kino.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl