Zobacz kuchnie świata na Festiwalu Dobrego Smaku

Na plac Kolegiacki zawitały kuchnie świata – między innymi z Litwy, Węgier, Turcji, czy Ukrainy. Festiwal Dobrego Smaku potrwa do poniedziałku.

Tegoroczna, 16. edycja festiwalu rozpoczęła się w piątek. Tym razem, ze względu na remont Starego Rynku, jarmark odbywa się na Placu Kolegiackim. Przez 4 dni poznaniacy mogą wybierać w rozmaitych stoiskach. Wystawcy przygotowali dla nich przysmaki z wielu rejonów Polski, ale też z Węgier, Hiszpanii, Francji, Litwy czy Bliskiego Wschodu. Nie zabrakło stoisk winiarskich, kraftowych piw i tradycyjnych poznańskich pyr z gzikiem, czy szarych kluch. Jest miejsce by zjeść, wypić kieliszek wina oraz posłuchać dobrej muzyki.

  • fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Jak co roku, ważnym elementem festiwalu jest Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych. To wydzielona strefa, gdzie swoje trunki prezentują małe, niezależne destylarnie ginu, whisky i wódek. 13 sierpnia poznamy autora Polskiej Nalewki Roku 2022, wyłonionego przez festiwalowe jury.

Festiwal zamknie Ukraińska Biesiada, podczas której skosztować będzie można tradycyjnych dań naszych wschodnich sąsiadów. Potrawy takie jak ukraiński barszcz i wareniki z ziemniaczano-cebulowym farszem będą dostępne w zarówno wersji wegańskiej, jak i wegetariańskiej.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl