Kolejne Dni Pary na Maltance w długi weekend

Kolejka Maltanka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Poznania. W długi weekend 13,14 i 15 sierpnia odbywają się kolejne Dni Pary. Poznaniacy przejadą się parowozem oraz, tzw. „Ryjkiem”.

Maltanka to miejsce kultowe zarówno dla rodowitych poznaniaków, jak i turystów. Od lat cieszy się popularnością, a podróżujących wciąż przybywa. To także jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Na 4-kilometrowej trasie znajdują się stacje: Maltanka, Ptyś, Balbinka i Zwierzyniec. Podróże ciuchcią można rozpocząć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich, czy Nowego Zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty. Dni pary to okazja, by przejechać się dwoma pociągami. Na tory zawita parowóz oraz najstarszy zachowany w Polsce wagon z napędem spalinowym, czyli tzw. „Ryjek”.

Wóz motorowy nr 1 z uwagi na jego niewielką pojemność (27 miejsc siedzących) oraz nieprzystosowanie do przewozu wózków dziecięcych i osób z ograniczoną sprawnością, pociągnie dodatkowe wagoniki. Umożliwi to przejazd większej liczby pasażerów, także z niepełnosprawnością (wagoniki są dostosowane do ich potrzeb) – podkreśla MPK. 

Maltanka kursuje codziennie. W dni robocze jeździ co godzinę, a w weekendy – co pół. Poza walorami turystycznymi jest także dobrym sposobem na uniknięcie korków w drodze na Termy Maltańskie, czy do Nowego Zoo. Dokładne informacje o odjazdach kolejki można znaleźć na stronie MPK.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl