Zobacz, jak prezentuje się medal 15. Poznań Półmaratonu. “Warto być zielonym”

Nawet 8 tysięcy zawodników weźmie udział w tegorocznej edycji Poznań Półmaratonu. Tym razem organizatorzy chcą zastosować ekologiczne rozwiązania. Dlatego też partnerem biegu jest Warta Poznań. Medal nawiązuje do jej herbu.

NA ZIELONO

Już 16 kwietnia o godzinie 10:00 z terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich wyruszą zawodnicy 15. Poznań Półmaratonu. W tym roku współorganizatorem zawodów jest Warta Poznań. Dlatego też hasłem półmaratonu są słowa “Warto być zielonym”. To właśnie herbem Zielonych inspirowany był medal, który otrzymają zwycięzcy biegu.

ZŁOTE WYKOŃCZENIE

Ma on 7 centymetrów średnicy, 5 milimetrów grubości i waży około 150 gramów. Wykonany jest ze stopu metali i ma złote wykończenie oraz zielony akcent. Mają okrągły kształt, a w koło wpisany został prostokąt. Widnieje na nim litera “W” z herbu Warty Poznań oraz daty 1929 i 1947 rok, przedzielone gwiazdką. To lata, w których Zieloni zdobywali mistrzostwo Polski.

Źródło: Materiały organizatora

Zielony kolor, który pojawi się w tym roku na półmaratońskim medalu, kojarzy się oczywiście z barwami naszego partnera, Warty Poznań. Chcemy jednak, by kojarzył się również z działaniami na rzecz środowiska naturalnego, które podejmujemy, organizując nasz bieg. Liczę na to, że każda kolejna edycja naszej imprezy będzie bogatsza o nowe proekologiczne pomysły i rozwiązania – mówi dyrektor 15. Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko.

EKOLOGICZNIE

Warta Poznań regularnie wspiera zielone inicjatywy. Między innymi już kolejny rok z rzędu przeprowadza akcję “Ale zasadził”, w ramach której na koniec sezonu klub sadzi 100 drzew za każdą strzeloną w lidze i w pucharach bramkę. Jednym z ekologicznych rozwiązań zastosowanych podczas biegu będzie wykorzystanie biodegradowalnych kubków i serwowanie kranówki. Na starcie półmaratonu stanie nawet 8 tysięcy zawodników.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl