Znowu będzie głośno nad Maltą. Rok temu Hip-Hop Festival na chwilę przerwano

W sobotę znowu nad Jeziorem Maltańskim wybrzmi muzyka hip-hopowa. Na scenę wyjdą reprezentacji polskiej sceny rapowej, zarówno tej młodszej – newschoolowej, jak i starszej – odlschoolowej. Rok temu wydarzenie przerwano na chwilę z powodu burzy. Organizator wznowił koncert, co nie spodobało się wracającym do domu uczestnikom. Mieszkańcy Rataj narzekali na hałas po godzinie 22.

Poznań – miasto rapu

O tym, że Poznań jest miastem rapu świadczą jego reprezentanci, a wśród nich najpopularniejsi: Peja, Paluch, Słoń, Kaczor, DonGURALesko, DJ Decks, Śliwa, Shellerini. Nie dziwi, więc, że organizatorzy ogólnopolskiego festiwalu poświęconego muzyce hip-hopowej organizują też poznańską edycję.

W Poznaniu w sobotę, 26 sierpnia wystąpią wykonawcy polskiego rapu. Wśród tegorocznych gwiazd wystąpią: Molly, Trill Pem, Zeamsone, Opał, Steelyone & Kool Kid Dre, Kaz Bałagane, Chivas, Gibbs, Szpaku, Paluch i Oki.

Hip-Hop Festival Poznań z kontrowersjami w zeszłym roku

W zeszłym roku w trakcie koncertu Gedza, około godz. 19 festiwal wstrzymano. Wówczas część uczestników wróciła do domów, ponieważ założyła, że w taką pogodę wydarzenie muzyczne nie będzie kontynuowane. Organizator jednak wznowił koncert. W Internecie wywołało to burzę: „szanujcie ludzi, wszyscy mokrzy”, „ochrona wypraszała i mówiła, że nie będzie wznowienia” – tego typu komentarze pojawiły się w sieci. Organizator po chwili wyłączył możliwość komentowania.

Do jeszcze jednej kontrowersji w zeszłym roku doszło w czasie powrotu uczestników z wydarzenia. Jeden z mężczyzn wybił szybę w autobusie, ponieważ „nie było dla niego miejsca”. Sytuację wówczas potwierdziło MPK Poznań. Sprawcę odnaleziono i zajęła się nim policja. Poza tym mieszkańcy Rataj narzekali na hałas spowodowany festiwalem. Koncerty trwały do późnych godzin nocnych. Ostatni wówczas zaplanowano na godz. 0.15. W tym roku ostatni koncert (Okiego) odbędzie się o godz. 23. Na 0.30 zaplanowano „afterparty” na Nocnym Targu Towarzyskim na Wildzie.

Osoby, które nie ukończyły 15 roku życia, mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką opiekuna. Zarówno opiekun, jak i osoba poniżej 15 roku życia muszą posiadać bilet wstępu. Bilety w cenie 199 zł.

Czytaj też: Dni Twierdzy Poznań. Przeszukują ciemne i chłodne mury pod miastem

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl