Znów pękła rura na Starym Rynku w Poznaniu (video)

Kolejny raz na przestrzeni kilku tygodni pękła rura podczas prac remontowych na Starym Rynku w Poznaniu. Stan sieci wodnokanalizacyjnej w tym miejscu jest w opłakanym stanie. Wody może nie być do godzin wieczornych.

Do awarii doszło po godzinie 12-tej na terenie placu budowy od ulicy Wrocławskiej. Jak widać na filmie, który dostaliśmy od naszego czytelnika Łukasza, woda z uszkodzonej rury tryskała na kilkaset centymetrów w górę  Na razie nie wiadomo jak szybko uda się usunąć awarię. Wiadomo jednak, że wody w budynkach przyległych do płyty Starego Rynku nie będzie do godzin wieczornych.  Jak informuje Aquanet dotyczy to rejonu przy Starym Rynku (po stronie ul. Wrocławskiej i od ul. Paderewskiego do Zamkowej), ulicy Franciszkańskiej i Sierocej. Na miejsc awarii podstawiono beczkowóz. Stoi on na wysokości numeru Stary Rynek 78.

Jak powiedział nam Marcin Gołek wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, stan sieci wodnokanalizacyjnej na tym terenie jest bardzo zły.

– Właśnie dlatego prowadzona jest ta inwestycja, stan sieci pod Starym Rynkiem jest bardzo zły. Właściwie wystarczy je tylko odkryć i dochodzi do ryzyka rozszczelnień. Inwestujemy więc nie tylko w estetykę i funkcjonalność Starego Rynku, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców i turystów – powiedział naszemu portalowi Marcin Gołek.

Fot. Erwin Nowak/wpoznaniu.pl

Ostatnim razem gdy doszło do podobnej awarii, aby naprawić usterkę trzeba było wyłączyć na kilka godzin wodę w pobliskich budynkach. Podstawiono wtedy też beczkowozy z wodą.

 

 

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl