Ważne

Znów blokady rolnicze? Tym razem ciągników będzie mniej

Nie, to jeszcze nie koniec rolniczych protestów. Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje, że na dziś rolnicy zapowiadają kolejne zgromadzenia.

Tym razem utrudnienia w całej Wielkopolsce będzie można napotkać pod biurami posłów i senatorów. W Poznaniu to osiem miejsc. Rolnicy zgłosili protesty pod biurami poselskimi 4 kwietnia od godziny 10.00 do 14.00.

Mniej ma być jednak w Poznaniu traktorów.

– Zgromadzenia stacjonarne mają przebiegać bez żadnego sprzętu. Jedynie symbolicznie na ulicy Ratajczaka ma podjechać 10 ciągników. W tym miejscu jest jednak wystarczająca przestrzeń i tam nie będzie żadnych utrudnień ani blokady – informuje mł. insp. Andrzej Borowiak z poznańskiej policji.

Adresy biur poselskich i godziny protestów:

ul. Mostowa 27

ul. Mostowa 31

ul. Półwiejska 31

ul. Ratajczaka 22

ul. Ratajczaka 44

ul. Młyńska 14

ul. Zwierzyniecka 13

ul. Grottgera 4

– Utrudnienia mogą się pojawić nie tylko w tych miejscach, ale również na drogach dojazdowych zarówno przed godz. 10, jak po zakończeniu protestów. Konwoje ciągników rolniczych będą pod stałą kontrolą policji. W związku z zapowiadanym protestem rolników mogą wystąpić także utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej – zwłaszcza na drogach dojazdowych do Poznania oraz w centrum miasta. Służby Nadzoru Ruchu poznańskiego MPK będą reagowały na bieżąco i próbowały zmniejszać niedogodności.

Czytaj też: To ważne wsparcie dla osób starszych. Minister do spraw polityki senioralnej w Poznaniu

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl