Zniszczone samochody i niespodzianki na maskach. Policja szuka „florysty” [AKTUALIZACJA]

Od rana poznańscy policjanci przyjmują zgłoszenia dotyczące uszkodzenia samochodów w kilku dzielnicach. Zawiadomienia dotyczą m.in. Starego Miasta, Jeżyc i Wildy. Na niektórych autach sprawca zostawiał doniczki z kwiatami, inne posypywał ziemią. Funkcjonariusze szukają „florysty”, który jest odpowiedzialny za zniszczenie przynajmniej kilku pojazdów.

Do uszkodzenia samochodów doszło w nocy lub nad ranem.

– Jak ustalili policjanci sprawca idąc ulicami miasta, uszkadzał karoserię zaparkowanych samochodów poprzez rysowanie znaków, liczb, krzyżyków czy napisów. Wiemy także, o sytuacjach w których stawiał doniczki na autach, kamienie czy posypywał piachem dachy – poinformował podkom. Łukasz Paterski, rzecznik poznańskiej policji.

Policjanci zabezpieczają monitoring, który pozwoli na zidentyfikowanie sprawcy. W ten sposób funkcjonariusze docierają też do właścicieli uszkodzonych samochodów.

Osoby, które zauważą na swoich pojazdach ślady dewastacji, proszone są o zgłoszenie się na najbliższy komisariat.

– Gdyby byli jacyś świadkowie tej eskapady albo mieli nagrania na telefonach to prosimy o kontakt.
Stare Miasto, tel 477712411 – apeluje mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Aktualizacja

Chwilę po godz. 12.00 poznańscy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzeń. To 60-letni Poznaniak, który obecnie przebywa w areszcie.

-Poznańscy wywiadowcy zatrzymali 60-latka podejrzewanego o dokonanie tych zniszczeń. Śledczy wyjaśniają obecnie dokładny przebieg zdarzeń, ustalają liczbę uszkodzonych pojazdów oraz szacują wartość poniesionych strat. Wszystko wskazuje na to, że pokrzywdzonych może być nawet kilkadziesiąt osób lub więcej – poinformował podkom. Łukasz Paterski, rzecznik poznańskiej policji.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj także: Miał kilka promili i sądowy zakaz. Doprowadził do wypadku

Aleksandra Wróblewska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl