Wielkopolska

Znasz najlepszy projekt unijny w regionie? Rusza głosowanie

W tym roku o nagrodę w plebiscycie Łączy nas WIELkopolskiE” powalczy 20 projektów. Liczba ta nie jest przypadkowa. Jest nawiązaniem do 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Który projekt otrzyma tytuł najlepszego przedsięwzięcia w Wielkopolsce? O tym zadecydują głosujący. Głosować można od 15 do 28 maja.

Rusza kolejna edycja plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”. Wybrane zostaną najlepsze projekty, które zostały zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich w ciągu ostatnich dwóch dekad. Z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej o nagrodę walczy 20 projektów. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: „Łączą nas… badania i rozwój”, „Łączy nas… architektura i kultura”, „Łączy nas… dobry klimat” oraz „Łączy nas… społeczna misja”. Nominowane zostały projekty, które były realizowane zarówno przez duże miasta jak i małe gminy. Głosować można więc na projekty z całej Wielkopolski.

Najlepsze z nich wybiorą internauci. Na ulubione projekty mogą głosować od 15 do 28 maja. Każdego dnia można oddać jeden głos. Na stronie można zapoznać się ze wszystkimi projektami. Znajdują się tam również rozmowy z autorami nominowanych projektów.

Poznańskie nominowane projekty

Wśród nominowanych projektów znalazły się również te ze stolicy Wielkopolski. W kategorii „Łączą nas badania i rozwój” nominowane zostało Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu, za projekt „Rozwój metod chirurgii robotowej w Wielkopolsce”. Celem projektu było ratowanie zdrowia i życia mieszkańców Wielkopolski oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w chirurgii małoinwazyjnej. W tej samej kategorii nominowano Port Lotniczy Poznań-Ławica, za projekt „Poprawa efektywności energetycznej Portu Lotniczego Poznań-Ławica w oparciu o własną zieloną energię”, za mający na celu redukcję śladu węglowego, ochronę środowiska naturalnego innowacyjne podejście wpisujące się w ideę Wielkopolskiej Doliny Wodorowej.Kolejnym nominowanym w tegorocznej edycji, w tej samej kategorii Collegium da Vinci. Prywatna uczelnia nominowana jest za projekt „Rozwój potencjału Collegium Da Vinci do świadczenia specjalistycznych usług skierowanych do przedsiębiorstw poprzez utworzenie infrastruktury w obszarze technologii kreacyjnych”, w którym skupiła się na nowatorskich rozwiązaniach dla przedsiębiorstw działających w ramach technologii kreacyjnych.

W kategorii „Łączy nas architektura i kultura” nominację otrzymało Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, które stworzyło projekt „Rezerwat Archeologiczny na Ostrowie Tumskim w Poznaniu”. Jest to nominacja za udostępnienie szerokim gremiom mieszkańców Poznania oraz przyjezdnym turystom zbiorów historycznych opowiedzianych w przystępny sposób.

Natomiast w kategorii „Łączy nas społeczna misja” nominowane zostały dwie placówki. Pierwszą z nich jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Nominację zdobyła dzięki projektowi „Wielkopolska Onkologia Dziecięca – Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej”. Taką nominację uzyskał również Powiat Poznański za „Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów OSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz mieszkańców Powiatu Poznańskiego”.

Czytaj także: Czy inwestor wytnie drzewo? Mieszkańcy są zaniepokojeni | wpoznaniu.pl

źródło: Łączy Nas Wielkopolskie

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl