Znamy zwycięzców Parady Sobótkowej

Komisja oceniła 22 prace. Każda z nich nawiązywała do historii lub życia na poznańskich fyrtlach. Najwyżej oceniono Dębiec i Grunwald.

W piątek Wartą przepłynął barwny korowód Parady Sobótkowej. Rady Osiedli zaprezentowały swoje instalacje i wianki, które później również popłynęły z nurtem rzeki. W wydarzeniu wzięło udział około 20 załóg z poznańskich fyrtli. Więcej o paradzie możesz przeczytać tutaj:

Dziś znamy już zwycięzców konkursów na najlepszą instalację i wianek. Pierwsze miejsce w kategorii instalacji zajął Zielony Dębiec i stowarzyszenie Zielona Grupa. Społecznicy przygotowali miniaturę słynnego ryneczku, zwanego Dębieckim Manhattanem. Srebrny medal otrzymał Fyrtel Główna wraz z radą osiedla za „Ogrodnika z Nadolnik”. Trzecie miejsce zajęły Rada Osiedla Ostrów Tumski Śródka Zawady Komandoria oraz Rada Osiedla Wola w Poznaniu za kolejno „Anioły są wśród”, oraz „Życie na Woli płynie poWoli a czasem z galopem koni”

Zwycięskie wianki

Natomiast w kategorii osiedlowych wianków zwycięzcą został Grunwaldzki Park Społeczny za pracę zatytułowaną „Ziemia z niebem”. Srebrny medal otrzymało Koło Gospodyń Miejskich Starołęka-Minikowo-Marlewo za „Odzierani ze złudzień”. „Parkowanie na łazarzu” w wykonaniu Rady Oosiedla św. Łazarz zajęło natomiast trzecie miejsce. Co więcej, wyróżnienie otrzymało również Koło Gospodyń i Gospodarzy Miejskich z Jeżyc za „Pływające jeże”.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl