Instruktor nauki jazdy zajechał drogę rowerzystce. W centrum Poznania

Instruktor zatrąbił na rowerzystkę, zajechał jej drogę, a następnie skierował ją na drogę dla rowerów, która jest aktualnie w budowie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum Poznania. Rowerzystka prawidłowo jadąca ulicą Małe Garbary, przejeżdżała akurat na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. W tym momencie, bez zachowania bezpiecznej odległości, drogę zajechał jej samochód. Nie byłaby to sytuacja inna od wielu, do których każdego dnia dochodzi na ulicach, gdyby nie fakt, że było to auto szkoły jazdy.

Mowa o szkole jazdy Atut. Jak opisała rowerzystka, kierowca zatrąbił i zahamował tuż przed rowerem, a dodatkowo, instruktor jazdy skierował ją na pobliską drogę dla rowerów. Należy dodać, że ścieżka jest aktualnie w budowie i nie można po niej jeździć.

Co mówi prawo?

– Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m – prawo o ruchu drogowym, artykuł 24, podpunkt 2.

Czytaj także: Niebezpiecznie na drogach na początek wakacji

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl