Wielkopolska

Korki na A2. Wypadła z drogi ciężarówka

Na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Buk i Nowy Tomyśl w okolicach miejscowości Sędzinko doszło do wypadku, w wyniku którego ciężarówka zjechała na pas zieleni, blokując jeden pas ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zaistniałej sytuacji we wtorek po godzinie 17 na odcinku A2 między węzłami Buk i Nowy Tomyśl. W wyniku zdarzenia ruch na tym odcinku autostrady jest poważnie zakłócony.

Ciężarówka wjechała na pas zieleni

Szczegóły wypadku ustalają służby. Jednak jak podaje dyrekcja autostrad, ciężarówka wjechała na pas zieleni. To sprawiło, że ruch na prawym pasie został zablokowany. Obecnie trwa akcja pomocy drogowej, która ma na celu usunięcie pojazdu i przywrócenie normalnego ruchu.

Ruch tylko lewym pasem

W związku z zaistniałą sytuacją, kierowcy na A2 muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. W chwili obecnej możliwy jest jedynie ruch lewym pasem. To oznacza, że ruch odbywa się jedynie w jednym kierunku, co może znacząco wpłynąć na czas podróży.

Utrudnienia na czas akcji pomocy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że akcja pomocy drogowej jest w trakcie. Ma na celu przywrócenie normalnego ruchu. Niemniej jednak, utrudnienia pozostaną jeszcze przez pewien czas. Szacuje się, że akcja może potrwać około 2 godziny, czyli do ok. godz. 19.10.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Czytaj też: Zabójstwo i samobójstwo na ul. Święty Marcin. Sprawdź wynik zakończonego śledztwa

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl