Znamy najlepszego kierowcę 2018

Wojciech Klarzyński został Najlepszym Kierowcą MPK. Ten sam tytuł, ale dla całej aglomeracji, zdobył Paweł Sztukiewicz, a rywalizację wśród kierowców podpoznańskich gmin wygrał Łukasz Jaskóła z Kombus Kórnik.

– To był chyba najtrudniejszy konkurs na najlepszego kierowcę MPK spośród siedmiu, w których brałem udział. Kosztował dużo stresu, ale ostatecznie było warto – podsumował zmagania Wojciech Klarzyński na łamach portalu poznan.pl , dla którego nie była to pierwsza wygrana. – Wcześniej raz już udało mi się wygrać, dwa razy byłem drugi i raz trzeci – dodaje Najlepszy Kierowca MPK 2018 i równocześnie 2019, ponieważ konkursy odbywają się co dwa lata.

O tym, że ten konkurs będzie wyjątkowy Wojciech Klarzyński mógł pomyśleć już w trakcie jednej z konkurencji, kiedy… pękły mu spodnie. Niezrażony wykonał jednak wszystkie zadania. Najlepszy kierowca pracuje w MPK od 18 lat. Najbardziej lubi jeździć liniami 82 i 69, bo prowadzą przez całe miasto. Trzy lata z rzędu, w latach 2015 – 2017 był Wielkopolskim Kierowcą Roku. Z sukcesami startował również w mistrzostwach Polski i Świata.

hotel dla psów w Poznaniu

W konkursie startowało po 9 kierowców z poznańskich i podpoznańskich firm przewozowych w tym tylko jedna pani – Magdalena Wachowiak, która ostatecznie zajęła ósme miejsce. Uczestnicy musieli zdać część teoretyczną, praktyczną na placu manewrowym, gdzie na przykład musieli przejechać pomiędzy rozstawionymi beczkami lub zaparkować tyłem jak najbliżej postawionego pachołka. Wśród konkurencji były też zadania na „wykazanie się”. W tym roku między innymi była to pomoc niewidomemu z wielką walizką w wejściu do autobusu oraz interwencja i wezwanie policji w związku z kradzieżą w autobusie.

Konkurs na Najlepszego Kierowcę MPK Poznań odbył się po raz ósmy. W tym roku po raz pierwszy został on rozszerzony i do rywalizacji dołączyli kierowcy z aglomeracji poznańskiej.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl