Znamy daty egzaminów 8 – klasistów i maturalnych

Od 16 do 18 czerwca przewidywane jest przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów, a egzaminy maturalne mają odbywać się od 8 do końca czerwca — poinformował Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Szkoły będą zamknięte na pewno do 24 maja. 

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że placówki edukacyjne zostaną zamknięte co najmniej do 24 maja. Decyzja ta dotyczy szkół, żłobków i przedszkoli.

Od 16 do 18 czerwca przewidywane jest natomiast przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów, a egzaminy maturalne mają odbywać się od 8 do końca czerwca. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie będzie części ustnej egzaminów maturalnych. Zgodnie z zapowiedzią od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające klasyfikacje zawodowe, a potem, w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych tak, aby mogli oni dokończyć praktyki.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski. poinformował natomiast, że w najbliższych dniach rząd będzie zbierać „informacje o tym, jaki efekt na przebieg epidemii miało zdjęcie tych ograniczeń”.

Widzimy już ludzi w lasach, parkach, przemieszczających się, uprawiających sport i będziemy komunikowali, co dalej. Te wszystkie analizy, obostrzenia prowadzą do tego, żebyśmy mogli w sposób odpowiedzialny mówić o tym, co dalej – wyjaśnił.

Odnosząc się do ogłoszonych podczas konferencji przewidywanych terminów egzaminów maturalnych i ósmoklasistów, Szumowski zaznaczył, że „te wszystkie terminy zależeć będą również od tego, czy będziemy nadal utrzymywali dystans i zakładali maseczki”.

Egzaminy, oczywiście, będą przeprowadzone w maksymalnym reżimie sanitarnym, czyli z dystansem, ograniczeniem możliwości kontaktu – zaznaczył.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl