Wielkopolska

Znałeś tego człowieka? Gnieźnieńscy policjanci próbują ustalić jego tożsamość

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie próbują ustalić tożsamość mężczyzny, którego zwłoki zostały odnalezione w styczniu 2019 roku. Specjaliści wykonali rekonstrukcję wizerunku mężczyzny, dzięki któremu łatwiej będzie ustalić, kim był zmarły.

Zwłoki zmarłego ujawniono 19 stycznia 2019 roku w Gnieźnie, w pustostanie przy ul. Trzy Mosty. Denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów ani innych przedmiotów, które pomogłyby ustalić jego dane personalne. Śledztwo nie wykazało udziału osób trzecich w zgonie. Tożsamości zmarłego do dziś nie dało się ustalić. W związku z tym policjanci i nadzorująca sprawę prokuratura posłużyli się umiejętnościami biegłego z zakresu antropologii sądowej. Ten przeprowadził rekonstrukcję wizerunku.

Rysopis zmarłego

Poniżej zamieszczamy przekazany przez policję rysopis mężczyzny:

  • wiek około 40-50 lat, 
  • 176 cm wzrostu,
  • 60 kg, normalnej budowy ciała,
  • włosy – szatyn z częściową siwizną.

Ubrany był w szare spodnie typu moro z pomarańczowym napisem GA CHC, ciemną kurtkę z napisem MITSUBISHI ELECTRIC, koszulę flanelową w kratę. Przy denacie znajdowało się obuwie marki Nike. Na szyi mężczyzna przewieszony miał medalik na czarnym rzemyku.

Poniżej zamieszczamy zrekonstruowany wizerunek denata oraz zdjęcia obuwia i medalika, które zostały przy nim znalezione.

Osoby, które mają wiedzę na temat tożsamości denata proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie, pod numerem telefonu 47 77 21 211 lub na skrzynkę mailową:  dyzurny.gniezno@po.policja.gov.pl 

Czytaj także: Wielkopolska wyróżniona tytułem Europejskiej Doliny Innowacji

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl