Znalazł się prosiak Stefan. Jest już u właścicielki

O zaginięciu prosiaka wietnamskiego mówili internauci z całej Polski. Na poszukiwania wyruszyli mieszkańcy gminy Czerniejewo. Stefan jest już w domu, u swojej właścicielki.

Poszukiwania trwały 5 dni

Zaginięcie prosiaka Stefana wstrząsnęło mediami w całej Polsce. O poszukiwaniach mówiły rozgłośnie radiowe, portale internetowe i popularne profile na Instagramie. Choć świnia nie wracała do domu od poniedziałku 31 października, właścicielka nie traciła nadziei. W patek około godziny 12 otrzymała wspaniałą wiadomość – Stefan się znalazł.

Zniknął w poniedziałek

9-letni prosiak wietnamski zniknął z domu w Lipkach w poniedziałek. Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, Stefana szukało kilkanaście osób – właściciele, sąsiedzi i znajomi. Przeczesywali lasy niedaleko Lipek i Przyborowa w gminie Czerniejewo. Koło łowieckie wstrzymało nawet polowania na czas poszukiwań. Dziś okazało się, że był on w lesie blisko domu – znaleźli go znajomi właścicieli. Zrobił kółko w odległości około 1,5-2 kilometrów i wrócił. Teraz czeka go odpoczynek i posiłek.

Żyje z psami i kotami

Stefan to bardzo inteligentny, oswojony prosiak. W domu, w którym mieszka z psami i kotami, ma swoje posłanie. Reaguje na imię i słucha właścicielki. Uciekł wtedy, gdy nie było jej w domu – prawdopodobnie sam udał się na poszukiwania.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl