Zmieni się organizacja ruchu przy wjeździe do Poznania

Wjeżdżając do Poznania kierowcy skorzystają z nowej ulicy. Jadący w przeciwnym kierunku będą musieli poruszać się nowym torem jazdy. Piesi również będą musieli korzystać z innych przejść. Uważać muszą także pasażerowie pociągów.

NOWA DROGA

Trwa budowa węzła przesiadkowego przy ulicy Grunwaldzkiej. Prace już niedługo wejdą w nowy etap, co wiązać się będzie ze zmianą organizacji ruchu. Od 25 listopada kierowcy będą wjeżdżali do Poznania od strony Plewisk nową drogą. Prowadzi ona między skrzyżowaniem ulic Wołczyńskiej i Owsianej, w kierunku tymczasowo przejazdu kolejowego.

Od piątku kierowcy poruszający się ulicą Grunwaldzką będą musieli skręcić w ulicę Wołczyńską. Jadący do Plewisk z powrotem korzystać będą z pasa ulicy Grunwaldzkiej. Jadąc dalej w kierunku południowym, od ulicy Wołczyńskiej kierowcy dalej korzystać będą ze zmienionego toru jazdy.

ZMIANA DLA PIESZYCH

Piesi przechodzący między Plewiskami a Poznaniem skorzystać będą musieli ze wschodniej strony ulicy Grunwaldzkiej. Dotychczasowe przejście wzdłuż bypassa nie będzie już dostępne. Jednocześnie ponownie otwarte będzie przejście dla pieszych na ulicy Wołczyńskiej przy skrzyżowaniu z Grunwaldzką.

OSTROŻNIE PRZY PERONACH

Zmiany związane są z postępem prac budowlanych. Gotowy jest już wiadukt kolejowy po stronie Poznania. Drugi tor jest już nieczynny i gotowy pod budowę drugiego wiaduktu. Pasażerowie korzystający z pociągów również muszą zwrócić uwagę na nową organizację. Dostępny będzie peron po stronie Poznania.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl