Zmiany przy trasie PST. Autobus za tramwaj pojedzie rzadziej

Pierwszy odcinek remontowanej trasy PeSTki został oddany do użytku już w grudniu, i wielu mieszkańców zaczęło korzystać z tramwajów linii 3, które kursują po tej trasie. Z tego powodu ZTM postanowiło, że jeden z autobusów pojedzie rzadziej.

AUTOBUSY POJADĄ RZADZIEJ

Od najbliższej soboty linia T12 będzie kursować według nowego rozkładu jazdy. Autobusy zaczną pojawiać się na przystankach rzadziej. W dni powszednie będą poruszać się nie z czterominutowymi odstępami jak dotychczas, a co pięć minut. W trakcie weekendów częstotliwość przyjazdów również się zmniejszy, a pasażerowie na przyjazd kolejnego pojazdu, będą czekać sześć minut.

Dzięki zmianie linię będzie obsługiwać mniejsza liczba pojazdów. Wolne autobusy mają zostać skierowane na inne trasy, co dodatkowo usprawni komunikację zastępczą wzdłuż remontowanego torowiska.

POPULARNA 3

Według Zarządu Transportu Miejskiego, coraz więcej mieszkańców zaczyna korzystać z linii tramwajowej numer 3, która została skierowana na oddaną do ruchu część trasy PST. Pojazdy wróciły na szyny 24 grudnia zeszłego roku, jeszcze przed planowaną datą uruchomienia połączenia, jednak prace na tym odcinku wciąż są prowadzone, dlatego tramwaje jeżdżą ze zmniejszoną prędkością.

KIEDY KONIEC REMONTU

Dalsza część trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, pomiędzy przystankiem Słowiańska a Kurpińskiego ma zostać oddana do użytku na przełomie maja i czerwca. Zgodnie z tymi założeniami całą trasę PeSTki przejedziemy za niecałe pół roku.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl