Tylko u nas

Zmiany na lotnisku w Poznaniu. Prezes Wiatrowski ma stracić posadę

Mariusz Wiatrowski prezes Portu Lotniczego Poznań – Ławica ma zostać odwołany. Jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów polskich lotnisk.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowidzieć, do odwołania ma dojść w piątek (2 września) podczas posiedzenia rady nadzorczej portu lotniczego. Na razie nie wiadomo, jaki jest powód odwołania.

Z naszych informacji wynika, że za zmianą prezesa optują przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, które mają 37 % udziałów w lotnisku Ławica. Pozostali właściciele to, Miasto Poznań (37% udziałów) i Województwo Wielkopolskie (24% udziałów).

Mariusz Wiatrowski jest prezesem Portu Lotniczego Poznań-Ławica jest od czerwca 2006 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania i finansowania w transporcie lotniczym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. To polityk wywodzący się z ZChN-u. Kierował Urzędem Rejonowym w Koninie, później Pocztą Polską, gdy działka ta, w ramach wyborczych podziałów, przypadła jego partii. Potem piastował intratną funkcję prezesa Otwartego Funduszu Emerytalnego Pocztylion. Kierował warszawskim TBS-em, był dyrektorem oddziału Baku Śląskiego oraz dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl