#ParkujMY – wspólna akcja Warty Poznań i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Kibic, który zakupi bilet na domowe spotkanie piłkarzy Warty Poznań dostanie zaproszenie do jednego z parków krajobrazowych w Wielkopolsce. Przy okazji każdego meczu będziemy zachęcali do odwiedzania innego parku – wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych ruszamy z akcją #ParkujMY.

Przed „Zielonymi” jeszcze 14 występów w roli gospodarza w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Tak się składa, że tyle samo parków krajobrazowych funkcjonuje na terenie Wielkopolski. W ramach akcji #ParkujMY przy okazji każdego meczu Zieloni będą promować zachęcać do odwiedzenia wybranego parku w regionie.

W pierwszej kolejności wybór padł na Powidzki Park Krajobrazowy. Do wejściówek zakupionych na bilety.wartapoznan.pl są dołączane bilety do parku, które należy traktować jako formę zaproszenia do tego, by wolny czas spędzić w tym miejscu, podziwiać jego uroki i być bliżej natury. Wstęp do parków jest bowiem darmowy.

– Nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i podjęliśmy inicjatywę #ParkujMY. Jej nazwa to zachęta do tego, aby odwiedzać parki, ale również w miarę cyklicznie pozwolić sobie na to, żeby niejako zaparkować nasze codzienne obowiązki i udać się na łono natury. Do lasu, nad jezioro, nad rzekę – mówi Antoni Szczepaniak, kierownik marketingu Warty Poznań. – Wierzymy w to, że dzięki kontaktowi z naturą w tak pięknym wydaniu, w jakim można ją spotkać w wielkopolskich parkach krajobrazowych, jeszcze bardziej przekonamy się do tego, że warto na co dzień dbać o środowisko naturalne. Że jeszcze bardziej wzmocni to postawy pro-ekologiczne u kibiców i sympatyków Warty Poznań.

#ParkujMY 1: Powidzki Park Krajobrazowy, czyli wielkopolskie Karaiby

To kraina kilkunastu jezior polodowcowych – nasze wielkopolskie Mazury. Jezioro Powidzkie jest jednocześnie największym jeziorem województwa i wielką atrakcją dla amatorów żeglarstwa. Duże jeziora parku są niezwykle czyste i przejrzyste, dzięki czemu ich dno porastają dobrze wykształcone łąki ramienicowe. Jest to niezwykle cenny typ siedliska o znaczeniu europejskim.

Proponujemy wybrać się szlakiem nieczynnej gnieźnieńskiej kolei wąskotorowej. Wędrówkę rozpoczniemy w Powidzu. Nie pomijajcie Góry Zamkowej – wczesnośredniowiecznego grodziska oraz punktu widokowego. Tu oczom turysty ukazuje się piękny widok na jezioro i Półwysep Ostrowski. To cel naszej wędrówki. Szlak prowadzić będzie wzdłuż brzegów jeziora. Warto uzbroić się w lornetkę. Wody Jeziora Powidzkiego zamieszkują liczne gatunki ryb. Być może dopisze Wam szczęście i uda się zaobserwować polującego bielika lub amatorkę ryb – wydrę. Wśród trzcin wypatrujcie wąsatek. Po minięciu Jeziora Powidzkiego Małego polecamy Wam udać się na sam koniec Półwyspu Ostrowskiego. To kolejne malownicze miejsce i wspaniały krajobraz – niekończące się jezioro z trwającym u jego boku miastem i Górą Zamkową – zachęcają przedstawiciele Warty Poznań.

Spragnieni większej dawki wrażeń mogą wziąć udział w quest-cie „Do Powidza po rozum”. Odkryje on tajemnice Powidza, zarówno te przyrodnicze jak i te historyczne z czasów zaborów i powstania wielkopolskiego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl