Złota Pieczęć Miasta Poznania dla Jacka Rutkowskiego

W Sali Wielkiej CK Zamek odbyło się spotkanie noworoczne, na które, jak co roku, prezydent Poznania zaprosił przedstawicieli świata kultury, biznesu, mediów, polityki i samorządu. Złotą Pieczęć Miasta Poznania otrzymał Jacek Rutkowski, prezes firmy Amica Wronki S.A. i właściciel Lecha Poznań.

Stałym elementem spotkań noworocznych organizowanych przez Prezydentów Poznania jest wręczenie Złotej Pieczęci Miasta Poznania. W tym roku otrzymał ją Jacek Rutkowski, prezes firmy Amica Wronki S.A. i właściciel klubu Lech Poznań.

„Jacek Rutkowski nie przejął Lecha Poznań po to, by cieszyć się jeszcze jednym biznesowym trofeum” – mówił w laudacji prezydent miasta.

Prezydent Jacek Jaśkowiak chwalił też Jacka Rutkowskiego za to, że firma, której jest właścicielem, angażuje się w życie Poznania. To właśnie Amica podarowała sprzęt AGD mieszkańcom zawalonej po wybuchu gazu w marcu 2018 roku kamienicy na Dębcu, gdy wprowadzali się już do nowych mieszkań.

Jacek Rutkowski odebrał wyróżnienie razem z żoną Małgorzatą, która z kolei prowadzi fundację Amicis, pomagającą na co dzień niepełnosprawnym.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl