WOŚP – uwaga na zmiany w komunikacji

Wzmocniona komunikacja miejska i zmiany w organizacji ruchu wokół CK ZAMEK – jutro 27 finał WOŚP.

Miasto przypomina, o czym warto pamiętać, jeśli będziemy jutro jeździć w okolicy Zamku.

  • W godzinach od 6:00 do 23:30, wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora.
  • Od godz. 19:30 do 21:30, wyłączona z ruchu będzie al. Niepodległości na odcinku od ul. Powstańców Wlkp. do ul. Libelta oraz odcinek ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Objazd przewidziano ulicami: Libelta i Kościuszki (w kierunku południowym) oraz ul. Powstańców Wlkp., Matyi, most Dworcowy i ul. Roosevelta. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: al. Niepodległości – ul. Święty Marcin i al. Niepodległości – ul. Taylora, a ul. Taylora będzie dwukierunkowa.
  • Ruch tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej odbywać się będzie pod nadzorem służb z wykorzystaniem śluz w miejscach krzyżowania się ich tras z miejscem imprezy.
  • Od godziny 17:00 nastąpi wzmocnienie linii nr 8, 13, 16, 17 – tramwaje tych linii będą kursować co 10 minut przynajmniej do godziny 21:30.
  • Ze względu na zamknięcie północnej jezdni ulicy Święty Marcin i al. Niepodległości na odcinku od ul. Fredry do ul. Święty Marcin, w godzinach od 19.30 do ok. 21:40, autobusy linii nr 151, 163, 168, 169, 171, 905 kursować będą po trasach objazdowych przez ulice Libelta i Roosevelta.

Najważniejsze jutro jednak nie będą zmiany w komunikacji, lecz to, by dorzucić się do puszek.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl