Złodzieje hulajnogi złapani na własne życzenie

Dwóch złodziei, którzy ukradli hulajnogę elektryczną wpadli w ręce policji przez …. lokalizator. Po zatrzymaniu okazało się, że to złodziejowi recydywiści.

Do kradzieży doszło na początku marca. Złodzieje weszli do jednej z hal garażowych na terenie Nowego Miasta i ukradli hulajnogę. Właściciel oszacował, że skradziona hulajnoga byłą warta ponad 2 tysiące złotych.

Jak się okazało sprzęt był wyposażony  w lokalizator, który doprowadził policjantów w rejon ulicy Wrzesińskiej. Ze zgromadzonego w toku sprawy materiału wynikało, że sprawcy poruszali się samochodem marki Ford. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zobaczyli podejrzany samochód. Dokonali jego przeszukania oraz oględzin, a w bagażniku znaleźli skradziony łup – informuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Złodziei udało się zatrzymać we Wrześni. W trakcie przesłuchania przyznali się do kradzieży. Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakie mają na swoim koncie. Wcześniej byli karani za kradzieże między innymi rowerów.

21 i 22 latek usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia. Ponieważ działali w warunkach recydywy, kara może zostać zwiększona o połowę.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl