Złamał mu nos, ukradł telefon i pieniądze. Nastolatek 12 lat może spędzić w więzieniu

Nastolatek zaatakował przechodnia po godzinie 22:00. Pobił go do tego stopnia, że ten nie mógł się już bronić. Następnie przeszukał kieszenie i okradł go. Poszkodowany miał złamany nos. Teraz napastnikowi grozi do 12 lat więzienia.

POBIŁ DO BEZBRONNOŚCI

Do sytuacji tej doszło około godziny 22:00 w Gostyniu, przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Mężczyzna zaatakował przechodnia. Pokrzywdzonym był 20-latek. Napastnik najpierw go zaczepił, a później zaczął bić. Powalił go na ziemię i doprowadził do stanu, w którym nie był w stanie się już bronić.

OKRADŁ

Wtedy oprawca przeszukał kieszenie 20-latka. Ukradł mu telefon i pieniądze, łącznie aż 1100 złotych. Pokrzywdzony doznał w skutek pobicia poważnych obrażeń. Miał złamany nos. Następnego dnia o zdarzeniu poinformował policjantów. Poszukiwanie sprawcy nie zajęło im długo, bo zaledwie 2 dni.

SUROWA KARA?

2 grudnia mundurowi zidentyfikowali napastnika, namierzyli go oraz zatrzymali. Jak się okazało, był to 19-latek z gminy Piaski. Nie będzie to dla niego łatwe wejście w dorosłe życie. Aktualnie przebywa w areszcie na okres 3 miesięcy. Nastolatek usłyszał zarzut rozboju i grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl