Zła passa przerwana. Lech — Legia 2:0

Lech pokonał przy Bułgarskiej Legię Warszawa 2:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli Nikola Vujadinović oraz z rzutu karnego Christian Gytkjaer.

Lech wyszedł na prowadzenie już w 8 minucie. Po dośrodkowaniu z rożnego piłka wpadła pod nogi Nikola Vujadinovića, a ten odbijając ją jeszcze o nogi obrońcy Legii, dość przypadkowo wbił piłkę do bramki. Po straconym golu piłkarze ze stolicy ruszyli do ataku, ale trudno było im przedostać się przez szyki obronne gospodarzy. Gra obu drużyn w pierwszej połowie nie zachwycała. Sporo było walki, ale mało akcji podbramkowych.

Druga połowa to lepsza gra Lecha, choć piłkarze Legii też nie próżnowali. Częściej niż w pierwszej połowie decydowali się na akcje ofensywne, ale nic z nich nie wynikało. Lech z kolei czekał na swoje okazje i w końcu się doczekał. W 78. minucie rzut karny wywalczył Jóźwiak, a jedenastkę na gola zamienił Gytkjaer.

Piłkarze ze stolicy próbowali jeszcze strzelić bramkę kontaktową, ale ich wysiłki nie przyniosły żadnych rezultatów. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Lecha. Bramki dla Kolejorza strzelali: Nikola Vujadinović w 8. minucie oraz w 79. minucie z rzutu karnego Christian Gytkjaer.

Lech Poznań po wygranej z Legią, jest na 5 miejscu w tabeli i do lidera Lechii Gdańsk traci 10 punktów.