ZKZL zadecydował o zamalowaniu graffiti Uzumaki

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podjął decyzję o zamalowaniu graffiti Uzumaki przy ulicy Podgórnej. Legendarna kamienica odzyska dawny blask.

Na skrzyżowaniu ulic Podgórnej i Wrocławskiej w ubiegłym roku pojawiło się graffiti. Policjanci przyłapali osobę wykonującą malowidło, a sieć obiegła informacja, że był to streetartowiec Kawu. On jednak zaprzeczył doniesieniom jakoby Uzumaki było jego autorstwa.

ZKZL podjęło decyzję o zamalowaniu graffiti. Malowidło pojawiło się na wyremontowanej kamienicy bez zgody właściciela budynku. Graffiti ma zostać zamalowane wiosną 2024 roku. Prace te wykona firma, która wcześniej zajmowała się kosztownym remontem kamienicy. Będzie to możliwe dzięki zgłoszeniu sprawy do ubezpieczyciela, który przyznał odszkodowanie.

– Jako spółka jesteśmy zwolennikami murali jako sztuki. W Poznaniu jest wiele pięknych murali m.in. Mały Książe na ul. Ogrodowej, ale prace nad muralami muszą być uzgodnione z właścicielami budynku czy w przypadku zabytkowych kamienic również z Miejskim Konserwatorem Zabytku. My w wielu miejscach w Poznaniu wyrażamy zgodę i udostępniamy ściany pod murale bezpłatnie ale nie ma naszej zgody na akty wandalizmu i niszczenie kamienic na które remonty wydaliśmy wiele milionów złotych – informuje nas Łukasz Kubiak z ZKZL

czytaj także – Fest Miejscówki dla poznańskich seniorów | wPoznaniu.plMonika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl