Fest Miejscówki dla poznańskich seniorów

Centrum Inicjatyw Senioralnych rozpoczęło tworzenie mapy Poznania, która uwzględni miejsca wyjątkowo przyjazne seniorom. Które miejsca otrzymają tytuł Fest Miejscówki na Senioralnej Mapie Poznania?

W Poznaniu coraz więcej miejsc otwiera się na potrzeby seniorów. W związku z rosnącą liczbą osób zainteresowanych Centrum Inicjatyw Senioralnych rozpoczęło akcję Senioralna Mapa Poznania. Na mapie mają zostać zaznaczone miejsca, których oferta wyjątkowo pasuje do potrzeb seniorów i wyróżnia się na tle innych. Celem akcji jest docenienie prosenioralnych inicjatyw oraz zachęcenie seniorek i seniorów do uczestnictwa w życiu miasta, korzystając w ciągle rosnącej oferty.

Nagrodzone mogą zostać: miejsca użyteczności publicznej, instytucje, siedziby, w których działają organizacje pozarządowe oraz firmy prywatne. Miejsca ubiegające się o wyróżnienie na Senioralnej Mapie Poznania powinny spełniać warunki, takie jak:

  • organizowanie ciekawych, rozwijających wydarzeń dla seniorek i seniorów,
  • inicjowanie prosenioralnych rozwiązań,
  • bycie miejscem spotkań oraz integracji środowiska senioralnego,
  • aktywne promowanie swojej oferty wśród osób starszych,
  • oferowanie atrakcyjnych zniżek dla seniorów lub umożliwianie bezpłatnego udziału,
  • dbanie o przyjazną seniorom atmosferę, zapewnianie profesjonalnej i życzliwej obsługi osób korzystających z jego oferty,
  • posiadanie udogodnień architektonicznych dostosowanych do potrzeb osób starszych,
  • współpracowanie z innymi podmiotami działającymi na rzecz seniorów

Tytuł Fest Miejscówki na Senioralnej Mapie Poznania

Miejsca, które zostaną wyróżnione tytułem Fest miejscówki trafią na Senioralną Mapę Poznania oraz otrzymają specjalny pakiet promocyjny od CIS. Wyróżnienie będzie przyznawane na rok. Wyróżnienia będzie wręczał Prezydent Miasta Poznania podczas corocznej inauguracji jesiennego cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań”. 

W wersji papierowej Senioralną Mapę Poznania będzie można odebrać w siedzibie CIS. Wersja elektroniczna, tworzona we współpracy ze Studiem Kreatywnym UMP będzie dostępna na stronie internetowej CIS.

źródło – Senioralna Mapa Poznania – Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu (centrumis.pl)

czytaj także – Uchwała o równości i różnorodności społecznej uchwalona. Na sali odśpiewano hymn Polski | wPoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl