Zimowa pomoc dla wolno żyjących kotów w Poznaniu

Kocia Opieka Terenowa, to sieć osób, które dobrowolnie i nieodpłatnie sprawują opiekę nad zwierzętami wolno żyjącymi na terenie miasta. Osoby, które działają w ramach akcji KOT otrzymują od urzędników darmową karmę. Pożywanie rozkładają w miejscach gdzie żyją dzikie czworonogi.

W ramach zeszłorocznej akcji programu zakupiono 342 kilogramy karmy, która trafiła do poznańskich fundacji prozwierzęcych oraz osób działających w ramach Kociej Opieki Terenowej. Wsparcia w zakupie pożywienia udzieliły również rady osiedli: Chartowo, a Piątkowo Północ,Św. Łazarz oraz Sołacz, kupując karmę z własnych budżetów. Miasto Poznań zakupiło dodatkowo ponad 800 kilogramów suchej karmy i 1350 puszek mokrej dla kotów wolno żyjących. 

Osoby działające w ramach Kociej Opieki Terenowej, które jeszcze nie otrzymały karmy mogą zgłosić się po pakiety do Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. 

Dostępne są również drewniane domki dla kotów (niezbędna do ich otrzymania jest zgoda zarządcy lub właściciela nieruchomości).

Osoby zainteresowane wpisaniem do rejestru Kociej Opieki Terenowej (KOT) na terenie Poznania, mogą złożyć deklarację (wraz z podaniem adresu do korespondencji, na który zostanie przesłana legitymacja). Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do skrzynki podawczej znajdującej się w holu siedziby urzędu miasta przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404; przesłać pocztą na adres:  Wydział Gospodarki Komunalnej UMP ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 , lub elektronicznie na adres gk@um.poznan.pl.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl