Uwaga na zmiany w ruchu okolicy Okrąglaka i pl. Wolności

W nadchodzącym tygodniu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one ul. Gwarnej, 27 Grudnia, a także skrzyżowania ul. 27 Grudnia i Ratajczaka. Na jeden dzień przewidziane jest również ręczne kierowanie ruchem na Al. Marcinkowskiego.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z kolejnym etapem prac w ramach przebudowy centrum Poznania.  I tak 16 stycznia (poniedziałek) planowane jest rozpoczęcie rozbiórki daszków nad chodnikiem po stronie wschodniej ulicy Gwarnej. Z tego względu drogi dla pieszych będą zmieniane wraz z postępem prac, dostęp do niektórych posesji będzie wiązał się z koniecznością przejścia stroną zachodnią ulicy.

Z kolei 17 stycznia (wtorek) przełożony zostanie ruch samochodowy na ul. 27 Grudnia, na odcinku między ul. Ratajczaka a ul. Gwarną. Zamknięta zostanie dotychczasowa jezdnia, a ruch pojazdów odbywał się będzie po utwardzonej nawierzchni w miejscu starego torowiska tramwajowego. Zmiana dotyczyć będzie więc jedynie stron, kierunki ruchu pozostaną takie same. – informuje wykonawca robót spółka Tormel.

Zmieni się natomiast nawierzchnia, po której poruszać się będą samochody. Wcześniej była bitumiczna, a od 17 stycznia kierowcy poruszać będą się nawierzchnią tymczasową wykonaną z kruszywa. Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy kontynuację prac.

Także 17 stycznia przewidziane jest rozpoczęcie robót polegających na frezowaniu nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka i 27 Grudnia. Ruch pojazdów będzie nadal możliwy, mogą wystąpić jednak utrudnienia wynikające z prac. Trasy dla pieszych także mogą ulegać przesunięciom – czytamy dalej w komunikacie spółki Tormel.

 Na 18 stycznia (środa) planowany jest powrót rzeźby Stela Heinza Macka, która ponownie zamontowana zostanie na Al. Marcinkowskiego pomiędzy Biblioteką Raczyńskich a Muzeum Narodowym. W trakcie transportu i instalacji rzeźby mogą wystąpić utrudnienia, dlatego planowane jest ręczne kierowanie ruchem.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl