Wielkopolska

Zima uderzy w Poznań. Jest ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkopolski z powodu nadchodzącego silnego wiatru. Dodatkowo prognozuje się przymrozki i gołoledź w regionie. Należy zachować szczególną ostrożność.

Pogoda Wielkopolska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed nadchodzącym silnym wiatrem.

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu i północnego zachodu – poinformował IMGW.

Zjawisko to wystąpi w czwartek, 4 stycznia od 12.00 do 22.00 w południowych powiatach Wielkopolski.

Mieszkańcy regionu są zachęcani do śledzenia aktualnej sytuacji pogodowej, zwłaszcza ci, którzy planują podróże. Bezpieczeństwo na drogach i w miejscach publicznych staje się priorytetem, biorąc pod uwagę prognozowany silny wiatr. Warto być czujnym i dostosować plany do zmieniających się warunków atmosferycznych, dbając o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.

Prognoza pogody dla Poznania

Zima zacznie się w Poznaniu już w czwartek, 4 stycznia. Temperatura spadnie do -1 stopnia w nocy. Prognozuje się również deszcz, który może przymarzać. W związku z tym konieczne będzie zachowanie szczególnej ostrożności.

W piątek możemy się spodziewać opadów śniegu. Najzimniejsze dni przypadną na poniedziałek i wtorek, kiedy to w nocy spodziewane są temperatury sięgające nawet -10 stopni. Dodatnie temperatury pojawią się na termometrach dopiero za około tydzień.

Czytaj także: Podniesiony poziom wody w Warcie. Czy poznaniacy mają powody do obaw?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl