Zielony Poznań

Poznań przyłącza się do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”. Z okazji Światowego Dnia Środowiska we wtorek miejskie budynki i obiekty podświetlone zostaną na zielono.  

5 czerwca dokładnie o godz. 21.30 na zielono zaświecą światła skierowane na Ratusz miejski, most Jordana i plażę na Wildzie. To część ogólnopolskiej kampanii z okazji Światowego Dnia Środowiska. Ale podświetlenie to tylko jeden z elementów kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety” – akcji, do której dołączył Poznań.

Data nie została wybrana przypadkowo. 5 czerwca to Światowy Dzień Środowiska. Tego dnia każdy, kto wspiera akcję, będzie mógł przypiąć sobie zieloną wstążkę (także wirtualnie, modyfikując zdjęcie profilowe w serwisach społecznościowych) oraz zobowiązać się do zmian w nawykach. Na początek wystarczą drobne postanowienia dotyczące np. segregowania śmieci czy korzystania wyłącznie ze sztućców wielokrotnego użytku. W podjęciu konkretnych zobowiązań pomoże formularz, który od 5 czerwca dostępny jest na stronie internetowej DlaPlanety.pl.

Światowy Dzień Środowiska jest obchodzony w ponad 100 krajach. Tegoroczny motyw przewodni #BeatPlasticPollution zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska odpadami z tworzyw sztucznych i sposoby, by temu przeciwdziałać. W Polsce recyklingowi poddawane jest mniej niż 30 proc. plastikowych odpadów, a 40 proc. z nich trafia na wysypiska.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl