Motocyklista próbował zabić policjanta

Nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta – odpowie za narażenie na utratę życia funkcjonariusza. Dodatkowo 20-latek usłyszał trzy zarzuty za wykroczenia. Mężczyzna został zatrzymany dzięki ustaleniom policjantów będących po służbie. Może spędzić w więzieniu 10 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach poszukiwali motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił policjanta szamotulskiej drogówki.

Policjant namierzył prędkość motocykla, który w terenie zabudowanym poruszał się 159 km/h, tak więc przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 109 km/h. Mundurowy dał motocykliście sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten początkowo zaczął hamować, jednak nie zareagował na dany sygnał, potrącił funkcjonariusza i odjechał w kierunku Dobrojewa. Policjanci ruszyli za mężczyzną w pościg, jednak na drodze gruntowej stracili z nim kontakt wzrokowy. Do pomocy wezwano inne patrole. Funkcjonariusze zapamiętali, iż początkowe numery rejestracyjne nie pochodziły z naszego powiatu oraz że motocykl posiadał elementy koloru czarnego. Potrącony policjant trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Na szczęście okazało się, iż nie doznał poważnych obrażeń – pisze policja w komunikacie

Na trop podejrzewanego o potrącenie funkcjonariusza wpadli policjant oraz policjantka, którzy byli po służbie. Wieczorem, funkcjonariusze zdobyli informację gdzie może znajdować się motocykl wyglądający jak ten, którym poruszał się motocyklista w Ostrorogu. Policjanci nie czekając sprawdzili teren leśny w okolicy Zapustu i Koźla. Tam zauważyli zaparkowany samochód i trzy osoby, które (jak stwierdził jeden z nich) szukają w lesie poroża. Na polanie przy której były podejrzane osoby, policjanci zauważyli świeżo wydeptaną ścieżkę. Policjanci weszli więc ścieżką w głąb lasu. Tam, w zaroślach znaleźli ukryty motocykl marki Honda. Trop był więc słuszny. Okazało się, iż motocykl należał do jednego z mężczyzn znajdujących się w lesie. Na miejsce, za pośrednictwem dyżurnego wezwani zostali policjanci, którzy pełnili służbę. Funkcjonariusze zabezpieczyli motocykl i zatrzymali podejrzewanego o kierowanie nim w Ostrorogu. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec gminy Ostroróg.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia oraz grzywna. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl