Wielkopolska

Zginęli dzień przed ślubem. Wydano wyrok dla kierowcy ciężarówki

Para narzeczonych zginęła w wypadku samochodowym koło Odolanowa w sierpniu 2021 roku. Jechali zobaczyć salę weselną. Po dwóch latach kierowca ciężarówki usłyszał wyrok.

Śmiertelny wypadek młodej pary

31 sierpnia 2021 roku na drodze wojewódzkiej 444 w miejscowości Świeca k. Odolanowa doszło do tragicznego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Życie straciła para narzeczonych. Jak informował wówczas portal ostrow24.tv, para narzeczonych jechała obejrzeć swoją salę weselną. Ślub miał się odbyć dzień później w środę, 1 września. Ofiarami byli wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza, dr inż. Bartosz Wojtyra, oraz jego 26-letnia narzeczona z gminy Ostrzeszów. Samochód marki Citroen, którym podróżowała para, zderzył się z ciężarówką. Młodzi ludzie zginęli na miejscu. Mężczyzna, oprócz bycia wykładowcą na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, był również aktywnym inicjatorem wielu przedsięwzięć na rzecz rozwoju geografii i planowania przestrzennego w Polsce. Teraz zapadł wyrok dla kierowcy ciężarówki.

Wyrok dla kierowcy ciężarówki

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie w tej sprawie. Jak poinformował portal ostrzeszowinfo.pl, zapadł wyrok dla kierowcy ciężarówki, który uczestniczył w tragicznym wypadku. Mężczyzna został skazany na rok i cztery miesiące pozbawienia wolności oraz otrzymał dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto, sąd zasądził od niego 5 tysięcy złotych na rzecz rodzin ofiar oraz obciążył go kosztami procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl